Beaujolais Nouveau Rosé 2018 Georges Duboeuf 0.75l

 
Novinka Tip Zväčšiť
 
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
24.6.2019
Cena €9,54 / ks bez DPH
€11,45 / ks    
Kód tovaru 0451
Kategória BEAUJOLAIS
 

Od januára zažívajú vinice unikátneho francúzskeho vinárskeho regiónu Beaujolais, "podobajúce" svojou polohou populárne Burgundsko, takmer dokonalé podmienky k svojmu rastu. Teplo a dĺžka slnečného svitu v priebehu jari a leta, navyše v kombinácii s relatívne dobrým podielom dažďových zrážok, spôsobili, že hrozno tohtoročné viniča sú perfektne vyzreté a vybalansované čo do svojej veľkosti, šťavnatosti a chuti. Napriek občasným, ale našťastie krátkym letným suchám, zostali listy krásne zelené a zdravé, čím zapríčinili ideálne a rovnomerné zrenie bobúľ.

Gamay je modrá odroda určená na výrobu ľahkých červených vín, ktorá pripomínajú svojimi vlastnosťami Pinot Noir, alebo ak Rulandské modré. Takmer výnimočne sa vyskytuje inde, než vo vinárskej oblasti Beaujolais, kde prebieha 75% jej všetky svetovej produkcie. Gamay sa vyznačuje jemnou kvetinovou vôňou s náznakom zeminy, ktorú sprevádza stopy čiernych ríbezlí, malín, čerstvo natrhaných fialiek alebo dokonca banánov. V chuti je víno ľahké, s príjemnou kyselinou, plné tónov červeného ovocia a jemným dotykom ríbezľového zrniečok v závere evokujúcich ľahkú trieslovinu. Gamay má navyše veľmi široké možnosti čo do párovanie s pokrmami. Výborne odprevadí pečenú hus, kačacie prsia, zveriny paštéty, jahňacie kotletky s tekvicovým pyré či syry s bielou plesňou a zrejúce syry s oranžovou plesní.

BEAUJOLAIS X BEAUJOLAIS NOUVEAU

Často dochádza k zámene pojmov či chybnému pochopenie. Označenie "Beaujolais" na fľaši znamená víno vyrobené z odrody Gamay, ktoré sa obvykle neflšuje priamo po zbere, ale prechádza procesom dlhšieho zrenia v sudoch, takže je zároveň vhodné na archiváciu. Na rozdiel od toho je Beaulolais s dodatkom "Nouveau" mladým vínom naflašovaným priamo po zbere a odporúča sa vypiť relatívne rýchlo, najdlhšie do Veľkej noci.

Beaujolais Rosé Nouveau (Apelácie Beaujolais AOC)

Ružové Beaujolais Nouveau je vyrábané z hrozna rovnakej apelácie ako červené BN, avšak odlišnou metódou výroby, konkrétne kratšou dobou macerácia = ležanie vína na šupkách, ktoré vínu dáva jeho farbu.

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.