Alibernet „1“ D.S.C. Ročník 2015 suché 0.75l

 
Akcia Novinka Tip Zväčšiť
 
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
24.6.2019
Cena €8,43 / ks bez DPH
€10,12 / ks    
Kód tovaru 0369
Značka ELESKO
Kategória ELESKO
 

KLASIFIKÁCIA: Akostné odrodové víno s prívlastkom Výber z hrozna, víno s chráneným označením pôvodu D.S.C., červené, suché
ODRODA: Alibernet

CHUŤOVÉ A SENZORICKÉ VLASTNOSTI: Nepriehľadná rubínovo-červená farba s výraznou viskozitou po okraji. Vo vôni dominuje stopa tmavých lesných plodov, černice a čierneho maku, s jemným dymovým nádychom získaným zrením v dubovom sude. Chuť vína je robustná s pekne integrovaným tanínom. V dlhej dochuti vína dominuje zložka černicového džemu.
ODPORÚČANIE K JEDLU:
Grilovaný jelení chrbát na šípkovej omáčke, grilovaný flanksteak s teplým šalátikom zo špargle, hrášku, paradajok s redukciou z červeného vína, so zemiakovou kašou; tvrdé zrejúce kravské syry.

SERVIS VÍNA: pri teplote 14-16°C v kalichoch na červené vína, s objemom 500-650 ml, pre delikátne otvorenie vône a chute vína odporúčame dekantáciu do karafy.
FĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 3-6 rokov
Z DENNÍKA VINÁRA: Hrozno tejto Ukrajinskej odrody bolo zbierané pri cukornatosti 23 ° NM čo zodpovedá kvalite Výber z hrozna. Po šetrnom spracovaní hrozna nasledovala kryomacerácia pri teplote 4 ° C po dobu 5 dní pri ktorej sme z hrozna extrahovali všetky aromatické látky. Nasledovalo riadené kvasenie. Po dokvasení víno zrelo v dubových sudoch 10 mesiacov. Dosiahli sme mohutné perzistentné víno s krásnou typickou aromatikou po makovo višňovej štrúdle. V chuti nám prevláda zmes sušeného ovocia podporená stopou dubového dreva.

Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská
Vinohradnícky rajón. Modranský
Vinohradnícka obec: Vištuk
Vinohradnícky hon- vinohrad: Zoya
Rok výsadby vinohradu: 2005-2009
Pôda: hnedozem s prímesou štrkopiesku
Alkohol(% obj.): 13,00
Zvyškový cukor (g.l): 2,40
Obsah kyselín (g.l.ň: 5,50

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.